CDRH74NP-151MC-B
DigiKey Part Number
308-1506-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-1506-1-ND - Cut Tape (CT)
308-1506-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH74NP-151MC-B
Description
FIXED IND 150UH 460MA 880 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 µH Shielded Inductor 460 mA 880mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
880mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)