PBC34SAHN
DigiKey Part Number
S1081E-34-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBC34SAHN
Description
CONN HEADER VERT 34POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 34 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Post
0.820" (20.83mm)
Mfr
Overall Contact Length
1.150" (29.21mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.27.96000kr.27.96
10kr.23.77500kr.237.75
100kr.20.20810kr.2,020.81
500kr.18.03908kr.9,019.54
1.000kr.17.17855kr.17,178.55
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 1POS
In-Stock: 94
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM