PBC30SABN
DigiKey Part Number
S1021E-30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBC30SABN
Description
CONN HEADER VERT 30POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 30 position 0.100" (2.54mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PBC30SABN Models
Category
Contact Length - Post
0.230" (5.84mm)
Mfr
Overall Contact Length
0.560" (14.22mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.16.80000kr.16.80
10kr.14.24600kr.142.46
100kr.12.10880kr.1,210.88
500kr.10.80844kr.5,404.22
1.000kr.10.29267kr.10,292.67
5.000kr.9.18864kr.45,943.20
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
In-Stock: 1330
CONN HEADER VERT 1POS
In-Stock: 2735
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM