PBC15SACN
DigiKey Part Number
S1031E-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBC15SACN
Description
CONN HEADER VERT 15POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 15 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Post
0.320" (8.13mm)
Mfr
Overall Contact Length
0.650" (16.51mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.10.27000kr.10.27
10kr.8.73000kr.87.30
100kr.7.41840kr.741.84
500kr.6.62174kr.3,310.87
1.000kr.6.30570kr.6,305.70
5.000kr.5.62915kr.28,145.75
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
In-Stock: 205
CONN HEADER VERT 1POS
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
In-Stock: 2210
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
In-Stock: 364
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM