GBC36SABN-M30
DigiKey Part Number
S1033E-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GBC36SABN-M30
Description
CONN HEADER SMD 36POS 2.54MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Surface Mount 36 position 0.100" (2.54mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GBC36SABN-M30 Models
Category
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
Mfr
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Current Rating (Amps)
3A
Additional Resources
In-Stock: 3.595
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.22.13000kr.22.13
50kr.16.76540kr.838.27
100kr.15.96410kr.1,596.41
500kr.14.25030kr.7,125.15
1.000kr.13.57045kr.13,570.45
5.000kr.12.11518kr.60,575.90
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER SMD 35POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER SMD 34POS 2.54MM
CONN HEADER SMD 33POS 2.54MM
CONN HEADER SMD 32POS 2.54MM
CONN HEADER SMD 31POS 2.54MM