GBC18SFBN-M30
DigiKey Part Number
S1043E-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GBC18SFBN-M30
Description
CONN HEADER SMD 18POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Surface Mount 18 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Mating
0.318" (8.08mm)
Mfr
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Current Rating (Amps)
3A
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.16.10000kr.16.10
10kr.13.66900kr.136.69
100kr.11.61550kr.1,161.55
500kr.10.36806kr.5,184.03
1.000kr.9.87328kr.9,873.28
5.000kr.8.81427kr.44,071.35
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER SMD 36POS 2.54MM
In-Stock: 287
CONN HEADER SMD 35POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER SMD 34POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER SMD 33POS 2.54MM
CONN HEADER SMD 32POS 2.54MM