RNF12FTE78K7
DigiKey Part Number
RNF12FTE78K7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF12FTE78K7
Description
RES 78.7K OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
78.7 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
RNF12FTE78K7 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)