RNCF0805DKE4K12 is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
Panasonic Industry
Vishay Dale Thin Film
Vishay Dale
Vishay Dale
Similar
Vishay Dale Thin Film
Similar
TE Connectivity Passive Product
4.12 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNCF0805DKE4K12
DigiKey Part Number
RNCF0805DKE4K12-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF0805DKE4K12
Description
RES SMD 4.12K OHM 0.5% 1/4W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNCF0805DKE4K12 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)