RNCA0805BTC820K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Image for RNCA0805BTC820K is not available
RNCA0805BTC820K
DigiKey Part Number
738-RNCA0805BTC820KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCA0805BTC820K
Description
RES, AUTO, 0805, 820 KOHM, 0.1%,
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
820 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
Datasheet
EDA/CAD Models
RNCA0805BTC820K Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)