RNCA0805BTC137R is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for RNCA0805BTC137R is not available
RNCA0805BTC137R
DigiKey Part Number
738-RNCA0805BTC137RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCA0805BTC137R
Description
RES, AUTO, 0805, 137 OHM, 0.1%,
Detailed Description
137 Ohms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
EDA/CAD Models
RNCA0805BTC137R Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)