RMCF2512FT28K7 is available for purchase but is not normally stocked.
Panasonic Industry
Upgrade
YAGEO
28.7 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RMCF2512FT28K7
DigiKey Part Number
RMCF2512FT28K7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCF2512FT28K7
Description
RES 28.7K OHM 1% 1W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
RMCF2512FT28K7 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)