SKYA21003
DigiKey Part Number
863-1818-2-ND - Tape & Reel (TR)
863-1818-1-ND - Cut Tape (CT)
863-1818-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SKYA21003
Description
IC RF SWITCH SPDT 6GHZ 12QFN
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Switch IC General Purpose SPDT 6 GHz 12-QFN (2x2)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SKYA21003 Models
Category
Insertion Loss
0.35dB
Manufacturer
Skyworks Solutions Inc.
Test Frequency
6GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
P1dB
38.5dBm
Part Status
Active
IIP3
70dBm
RF Type
General Purpose
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Topology
Reflective
Mounting Type
Surface Mount
Circuit
SPDT
Package / Case
12-UFQFN Exposed Pad
Frequency Range
100MHz ~ 6GHz