595FC270M000DGR | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 595FC270M000DGR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 595FC270M000DGR |
Description | XTAL OSC VCXO 270.0000MHZ LVDS |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 270 MHz VCXO LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Frequency Stability ±50ppm |
Mfr | Absolute Pull Range (APR) ±80ppm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) | Current - Supply (Max) 110mA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 6-SMD, No Lead |
Type | Supplier Device Package 6-SMD (7x5) |
Frequency | Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) |
Output LVDS | Current - Supply (Disable) (Max) 75mA |
Voltage - Supply 2.5V | Base Product Number |