531EC187M500DG
DigiKey Part Number
336-2754-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
531EC187M500DG
Description
XTAL OSC XO 187.5000MHZ LVPECL
Detailed Description
187.5 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±7ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
121mA
Packaging
Strip
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
75mA
Output
LVPECL
Base Product Number
Voltage - Supply
2.5V