531DC285M000DG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
285 MHz XO (Standard) CML Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
531DC285M000DG
DigiKey Part Number
863-531DC285M000DG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
531DC285M000DG
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±7ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
108mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Output
CML
Current - Supply (Disable) (Max)
75mA