531AC000127DGR | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 531AC000127DGR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 531AC000127DGR |
Description | XTAL OSC XO 127.0000KHZ LVPECL |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 127 kHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Frequency Stability ±7ppm |
Mfr | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Series | Current - Supply (Max) 121mA |
Packaging Tape & Reel (TR) | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 6-SMD, No Lead |
Base Resonator | Supplier Device Package 6-SMD (7x5) |
Type | Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) |
Function Enable/Disable | Current - Supply (Disable) (Max) 75mA |
Output LVPECL | Base Product Number |
Voltage - Supply 3.3V |