530BA33M3330DGR is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
ECS Inc.
In Stock: 0
Datasheet
33.333 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
530BA33M3330DGR
DigiKey Part Number
530BA33M3330DGR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
530BA33M3330DGR
Description
XTAL OSC XO 33.3330MHZ LVDS SMD
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
98mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
75mA
Voltage - Supply
3.3V