515EDA50M0000AAG is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
50 MHz VCXO LVPECL Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
515EDA50M0000AAG
DigiKey Part Number
515EDA50M0000AAG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
515EDA50M0000AAG
Description
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ LVPECL
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
46mA
Packaging
Strip
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
22mA
Output
LVPECL
Base Product Number
Voltage - Supply
2.5V