511FBA148M500BAGR is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Direct
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Abracon LLC
New at DigiKey
148.5 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
511FBA148M500BAGR
DigiKey Part Number
863-511FBA148M500BAGR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
511FBA148M500BAGR
Description
XTAL OSC XO 148.5000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
23mA
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.052" (1.33mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA