511FAA156M250CAG is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
CTS-Frequency Controls
ECS Inc.
SiTime
SiTime
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 960
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 500
156.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
511FAA156M250CAG
DigiKey Part Number
863-511FAA156M250CAG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
511FAA156M250CAG
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
23mA
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA