511ABA156M250AAG
DigiKey Part Number
863-511ABA156M250AAG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
511ABA156M250AAG
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
43mA
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA
Output
LVPECL
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V