SIT9366AE-2B2-25E100.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT9366AE-2B2-25E100.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9366AE-2B2-25E100.000000
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVDS
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
89mA
Supplier Device Package
6-PQFD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
58mA