SIT9122AI-2B1-XXS300.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT9122AI-2B1-XXS300.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9122AI-2B1-XXS300.000000
Description
MEMS OSC XO 300.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
300 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Standby (Power Down) 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
55mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)