SIT9121AI-2C2-25E10.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT9121AI-2C2-25E10.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9121AI-2C2-25E10.000000
Description
MEMS OSC XO 10.0000MHZ LVDS
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT9121AI-2C2-25E10.000000 Models
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
55mA
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
35mA