SIT9121AI-2B3-25E27.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT9121AI-2B3-25E27.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9121AI-2B3-25E27.000000
Description
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
27 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT9121AI-2B3-25E27.000000 Models
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
55mA
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
35mA
Output
LVDS
Base Product Number
Voltage - Supply
2.5V