SIT8924AA-72-XXE-25.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT8924AA-72-XXE-25.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8924AA-72-XXE-25.000000
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 2.5V ~ 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.5V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)
4.8mA
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q100
Supplier Device Package
4-PQFN (2x1.6)
Function
Enable/Disable
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Output
LVCMOS, LVTTL
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)