SIT8208AI-G1-28S-8.192000Y | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1473-SIT8208AI-G1-28S-8.192000YTR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SIT8208AI-G1-28S-8.192000Y |
Description | MEMS OSC XO 8.1920MHZ LVCM LVTTL |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 8.192 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 2.8V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Frequency Stability ±20ppm |
Mfr | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Series | Current - Supply (Max) 33mA |
Packaging Tape & Reel (TR) | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Base Resonator | Supplier Device Package 4-SMD (2.7x2.4) |
Type | Size / Dimension 0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) |
Function Standby (Power Down) | Current - Supply (Disable) (Max) 70µA |
Output LVCMOS, LVTTL | Base Product Number |
Voltage - Supply 2.8V |