SIT5356AI-FN-30VT-50.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT5356AI-FN-30VT-50.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5356AI-FN-30VT-50.000000
Description
MEMS OSC VCTCXO 50.0000MHZ
Customer Reference
Detailed Description
50 MHz VCTCXO LVCMOS Oscillator 3V 10-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3V
Series
Absolute Pull Range (APR)
±6.25ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.042" (1.06mm)