SIT5155AI-FK133JR-10.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT5155AI-FK133JR-10.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5155AI-FK133JR-10.000000
Description
MEMS OSC DCTCXO 10.0000MHZ LVCMO
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz DCTCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 10-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±500ppb
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±6.5ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
53mA
Package / Case
10-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
10-CQFN (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Output
LVCMOS
Height - Seated (Max)
0.042" (1.06mm)
Voltage - Supply
3.3V