SIT5021AI-2BE-33VB48.004800X is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
48.0048 MHz VCTCXO LVDS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
SIT5021AI-2BE-33VB48.004800X
DigiKey Part Number
1473-SIT5021AI-2BE-33VB48.004800XTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5021AI-2BE-33VB48.004800X
Description
MEMS OSC XO 48.0048MHZ SMD
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±5ppm
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
55mA
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Output
LVDS
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Voltage - Supply
3.3V