SIT5001AI-2E-33N0-24.000000X
DigiKey Part Number
SIT5001AI-2E-33N0-24.000000XTR-ND - Tape & Reel (TR)
SIT5001AI-2E-33N0-24.000000XCT-ND - Cut Tape (CT)
SIT5001AI-2E-33N0-24.000000XDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5001AI-2E-33N0-24.000000X
Description
MEMS OSC TCXO 24.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz TCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT5001AI-2E-33N0-24.000000X Models
Category
Frequency Stability
±5ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
33mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
LVCMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V