SIT3907AI-23-33NE-10.000000T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
10 MHz DCXO LVCMOS, LVTTL Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Replacing Crystal technology with MEMS Oscillators
Top Reasons to Replace Crystals with MEMS Oscillators
SIT3907AI-23-33NE-10.000000T
DigiKey Part Number
SIT3907AI-23-33NE-10.000000T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3907AI-23-33NE-10.000000T
Description
MEMS OSC DCXO 10.0000MHZ LVCMOS
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
34mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Voltage - Supply
3.3V