SIT3521AI-1C230-2Y50.000000T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
Similar
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
50 MHz DCXO LVPECL Oscillator 3V Enable/Disable 10-VQFN Exposed Pad
SIT3521AI-1C230-2Y50.000000T
DigiKey Part Number
1473-SIT3521AI-1C230-2Y50.000000TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3521AI-1C230-2Y50.000000T
Description
MEMS OSC DCXO 50.0000MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±780ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
93mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
10-VQFN Exposed Pad
Type
Supplier Device Package
10-QFN (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Output
LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max)
58mA
Voltage - Supply
3V