SIT1630AI-S4-DCC-32.768T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 1.197
Datasheet
32.768 kHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.5V ~ 3.63V SC-74A, SOT-753
SIT1630AI-S4-DCC-32.768T
DigiKey Part Number
1473-SIT1630AI-S4-DCC-32.768TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT1630AI-S4-DCC-32.768T
Description
MEMS OSC XO 0.032768MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±100ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
1.4µA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Base Resonator
Supplier Device Package
SOT-23-5
Type
Size / Dimension
0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)
Output
LVCMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
1.5V ~ 3.63V