AG9924-MTB-15TR
DigiKey Part Number
5061-AG9924-MTB-15TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AG9924-MTB-15TR
Description
ISOLATED POE PD MODULE 24V 12W
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Isolated PoE (Power over Ethernet) Module DC DC Converter 1 Output 24V 500mA 36V - 57V Input
Category
Power (Watts)
12 W
Mfr
Voltage - Isolation
1.5 kV
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Adjustable Output
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
Isolated PoE (Power over Ethernet) Module
Efficiency
87%
Number of Outputs
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Input (Min)
36V
Package / Case
5-SMD Module
Voltage - Input (Max)
57V
Size / Dimension
0.84" L x 0.55" W x 0.51" H (21.0mm x 14.0mm x 13.0mm)
Voltage - Output 1
Standard Number
Current - Output (Max)
500mA