SPDL2012-161-2P-T
DigiKey Part Number
595-SPDL2012-161-2P-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPDL2012-161-2P-T
Description
CMC 350MA 2LN 160OHM SMD AECQ200
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 160 Ohms @ 100 MHz 350mA DCR 350mOhm
EDA/CAD Models
SPDL2012-161-2P-T Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
350mOhm
Voltage Rating - DC
50V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Impedance @ Frequency
160 Ohms @ 100 MHz
Height (Max)
0.055" (1.40mm)
Current Rating (Max)
350mA