SPDL2012-121-2P-T
DigiKey Part Number
595-SPDL2012-121-2P-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPDL2012-121-2P-T
Description
CMC 400MA 2LN 120OHM SMD AECQ200
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 120 Ohms @ 100 MHz 400mA DCR 300mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SPDL2012-121-2P-T Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Manufacturer
Signal Transformer
Voltage Rating - DC
50V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Filter Type
Signal Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
2
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz
Height (Max)
0.055" (1.40mm)
Current Rating (Max)
400mA