SCRH5D28-150
DigiKey Part Number
SCRH5D28-150-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SCRH5D28-150
Description
FIXED IND 15UH 2.11A 103 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Shielded Inductor 2.11 A 103mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
103mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
10 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.244" L x 0.244" W (6.20mm x 6.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
1A