SCRH127-680
DigiKey Part Number
595-1454-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SCRH127-680
Description
FIXED IND 68UH 2.23A 140 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 µH Shielded Inductor 2.23 A 140mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
140mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Current - Saturation (Isat)
2.1A