SCRH127-330 is available for purchase but is not normally stocked.
Sumida America Inc.
In Stock: 3.066
Datasheet
33 µH Shielded Inductor 3.24 A 64.8mOhm Max Nonstandard
Signal Transformer Lighting Products Overview
SCRH127-330
DigiKey Part Number
595-1451-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SCRH127-330
Description
FIXED IND 33UH 3.24A 64.8 MOHM
Detailed Description
DC Resistance (DCR)
64.8mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Current - Saturation (Isat)
3A