SCRH127-120 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Sumida America Inc.
In Stock: 1.955
Datasheet
12 µH Shielded Inductor 5.1 A 24.3mOhm Max Nonstandard
Signal Transformer Lighting Products Overview
SCRH127-120
DigiKey Part Number
595-1446-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SCRH127-120
Description
FIXED IND 12UH 5.1A 24.3 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
24.3mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Current - Saturation (Isat)
4.9A