SCIHP1367-3R3M
DigiKey Part Number
595-1401-2-ND - Tape & Reel (TR)
595-1401-1-ND - Cut Tape (CT)
595-SCIHP1367-3R3MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SCIHP1367-3R3M
Description
FIXED IND 3.3UH 15A 6.8 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Wirewound Inductor 15 A 6.8mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SCIHP1367-3R3M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
29A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
6.8mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
200 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.543" L x 0.508" W (13.80mm x 12.90mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.264" (6.70mm)