SCIHP0530-3R3
DigiKey Part Number
595-1765-2-ND - Tape & Reel (TR)
595-1765-1-ND - Cut Tape (CT)
595-1765-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SCIHP0530-3R3
Description
FIXED IND 3.3UH 5A SURFACE MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Wirewound Inductor 5 A Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
7A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
200 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Wirewound
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.205" L x 0.193" W (5.20mm x 4.90mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)