SC62CB-820
DigiKey Part Number
SC62CB-820-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SC62CB-820
Description
FIXED IND 82UH 610MA 670 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82 µH Shielded Inductor 610 mA 670mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
670mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.248" L x 0.244" W (6.30mm x 6.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)
Current - Saturation (Isat)
360mA