F1C1-322512-R68M
DigiKey Part Number
595-F1C1-322512-R68MTR-ND - Tape & Reel (TR)
595-F1C1-322512-R68MCT-ND - Cut Tape (CT)
595-F1C1-322512-R68MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F1C1-322512-R68M
Description
FIXED IND 680NH 6.8A 23 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 nH Shielded Molded Inductor 6.8 A 23mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
F1C1-322512-R68M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
7.7A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
23mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1210
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)