F1C1-141208-R47M
DigiKey Part Number
595-F1C1-141208-R47MTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F1C1-141208-R47M
Description
FIXED IND 0.47UH 35 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µH Shielded Inductor 35mOhm 0505 (1412 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
F1C1-141208-R47M Models
DC Resistance (DCR)
35mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0505 (1412 Metric)
Inductance
Size / Dimension
0.055" L x 0.047" W (1.40mm x 1.20mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Current - Saturation (Isat)
4.2A