LCE00C801208A is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Contactor 9PST-1NO/8NC (1 Form A, 8 Form B) 30 A 200 ~ 208VAC Coil Chassis Mount
LCE00C801208A
DigiKey Part Number
3473-LCE00C801208A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LCE00C801208A
Description
CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,8NC,1N
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Contact Rating (Current)
30 A
Switching Voltage
600VAC - Max
Operating Temperature
-25°C ~ 40°C
Coil Voltage
200 ~ 208VAC