3VA52225EC312AA0
DigiKey Part Number
3473-3VA52225EC312AA0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3VA52225EC312AA0
Description
BRKR 3VA52 3P 225A 35KA FTAM 100
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker 225A 690 V AC 750 V DC Lever DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
225A
Manufacturer
Siemens
Voltage Rating - AC
690 V
Series
Voltage Rating - DC
750 V