3RW52251TC15
DigiKey Part Number
3473-3RW52251TC15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3RW52251TC15
Description
3RW52 600V 63A 110-250V SCREW TH
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Soft Start / Stop 110 ~ 250VAC Supply 63A 600V Load
Category
Number of Motors
1
Manufacturer
Siemens
Voltage - Load
600V
Packaging
Box
Current - Output
63A
Part Status
Active
Wattage - Load
37000 W
Type
Module
Voltage - Supply
110 ~ 250VAC
Motor Type
AC Motor
Mounting Type
Chassis Mount
Control / Drive Type
Soft Start / Stop
Operating Temperature
-25°C ~ 60°C