3RT20181AN61 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Contactor 3PST-NO (3 Form A) 16 A 220VAC Coil Chassis Mount, DIN Rail
3RT20181AN61
DigiKey Part Number
3473-3RT20181AN61-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3RT20181AN61
Description
CONTACTOR S00 16A 200VAC 1NO SCR
Detailed Description
Category
Switching Voltage
690VAC - Max
Operating Temperature
-25°C ~ 60°C
Must Operate Voltage
187 VAC
Operate Time
35 ms
Coil Voltage
220VAC
Release Time
13 ms
Coil Power
43VA
Contact Rating (Current)
16 A